logo Lukáš SIMON.
 

 

 


Hrana listu
 Svatební kameraman Lukáš SIMON                          
stín řádku
 

 

Když už jste na této stránce, tak zde nejste omylem.
Určitě bude svatba a vy hledáte kameramana. No nemám pravdu? ;o)

Popisovat co takový kameraman na svatbě dělá je asi zbytečné. Já osobně jsem tichý pozorovatel co zaznamenává vše co se děje a ve skutečnosti o mé přítomnosti ani moc nevíte. Svatební videa natáčím ve svém volném čase a beru to jako koníček i zábavu. Tomu odpovídá pak i finanční odměna která je víceméně zanedbatelnou položkou svatebního dne, ale samozřejmě se naplno věnuji tomu, abych předal video, které vás vrátí zpět do dne D.

Jsem z Kostelce nad Orlicí, takže je ideální, pokud hledáte svatebního kameramana z tohoto okolí, jako je třeba Rychnov nad Kněžnou, Týniště, Potštejn, Doudleby nad Orlicí, apod. Po dohodě je samozřejmě možné i jiné regiony.

Co a jak probíhá? Z vlastní zkušenosti vím (první video jsem natáčel v roce 2002), že aby bylo video zábavné a mělo děj, musí tam být něco zajímavého. Proto natáčení probíhá už od rána, přijedu k vám ráno okolo 8h, kdy se začíná vše připravovat, líčit a česat nevěsta, přijíždí první hosté, zdobí se auta, přemýšlí se honem na co všechno se zapomnělo, odjezd na obřad, pak důležité ANO jako důkaz, že si toho druhého berete, gratulace, odjezd na oběd, společné focení, zábava, hry, ... a většinou svatbu opouštím okolo půlnoci, kdy uznám že už mám dost materiálu, ale nedostatek energie a jsem unavený.

Tím ale má práce nekončí. Naopak. Překopírovat vše do PC, roztřídit, sestříhat, přidat hudbu, fotky, ... Několikrát vše kontrolovat a ladit detaily. Většinou je svatební video hotové za 6-8 týdnů. Ano, není to nejméně, ale mám tři děti, chodím do práce a video nechci odfláknout ;o) Kdo si počká, určitě se dočká.

Video natočené z celého dne má jedno velké kouzlo - nevěsta většinou neví co vše se děje venku a ženich neví, jak se připravuje na velký den jeho téměř manželka. Z videa se ale pak vše dozvíte ;o)

 

 

 

Často se dotazujete, jestli ...

Máš svoje auto?
- Ano, na svatbu jezdím svým automobilem ;o)

Kamera, foťák, dron?
- Natáčím videokamerou Sony v UHD 4K. Dron a focení nestíhám, ale spolupracuji s moc šikovnou fotografkou Kateřinou Moravcovou (Facebook: Kateřina Moravcová Photography), kterou doporučuji všemi deseti a určitě uvítám, když si nás zajistíte na svatbu oba.

Jak dlouhé bude video?
- Z celého natáčecího dne je většinou video okolo 15 minut. Pokud budete mít zájem o hrubý materiál, tedy všechny záběry i ty nepoužité, není to problém, stačí dodat disk s kapacitou cca 100 Gb.

 

 

 

Hrana listu

 Kontakty
stín řádku

   Ptejte se, pište, volejte. Možností je několik ;o)

   telefon: +420 605 588 897
   email: lukas.simon@tiscali.cz
   messenger: Lucaso.Simoni

   

 

   
 

© Lukáš SIMON    

mapa / sitemap